To był naprawdę mocny test! Zawodnicy warszawskiej Legii w swoim pierwszym sparingu przed nowym sezonem stanęli naprzeciw Gatta Active Futsal Team. Przeciwnik wymagający, bo grający w futsalowej ekstraklasie, mający w swojej kadrze zawodników zagranicznych i znający smak sukcesów – trzy lata temu Kocury zdobyły Mistrzostwo Polski.

Nasi zaczęli z impetem, nie odpuszczając żadnej piłki. Nie mógł być to jednak scenariusz na cały mecz, bo z czasem doświadczenie i zgranie przeciwników spowodowało, że to oni rozdawali w tym spotkaniu karty. W pewnym momencie wygrywali już z Legią nawet trzema bramkami, ale ta niedziela nie była dniem naszej porażki. Ambitni legioniści wyszarpali w tym meczu remis, a gdyby szczęście ciut szerzej się do nich uśmiechnęło, mogliby z parkietu schodzić z tarczą.

To był bardzo ważny mecz. Pokazał, że przed legionistami jeszcze sporo pracy. Ale pokazał też, że w tej drużynie tkwi olbrzymi potencjał, który odpowiednio ukierunkowany, przyniesie z pewnością sukcesy.

Bramki dla Legii:
5:32 – Bartłomiej Świniarski
18:55 – Adam Grzyb
31:10 – Rafał Polakowski
33:37 – Bartłomiej Świniarski
35:48 – Mariusz Milewski

Skład: 
Mariusz Milewski (kapitan), Mateusz Łysik (bramkarz), Tomasz Warszawski (bramkarz), Paweł Juchniewicz, Mateusz Gliński, Rafał Polakowski, Bartłomiej Świniarski, Krzysztof Jarosz, Adam Grzyb, Tomasz Doliński, Daniel Waniek.