Legioniści wygrali na wyjeździe 3:0 z Jagiellonią Białystok (brak utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej) w 29. kolejce Futsal Ekstraklasy i zapewnili sobie udział w fazie play-off! Bramki zdobyli Adam Grzyb, Andre Luiz oraz Michał Klaus.

Zgodnie z przewidywaniami, w pierwszej połowie Jagiellonia o wiele częściej biegała za piłką, niż była w jej posiadaniu. Legii udało się nabrać przewagi. Szybko zaczęło pachnieć golem, który padł w 7. minucie. Warszawiacy świetnie rozklepali całą drużynę rywala, a akcję sfinalizował Adam Grzyb.

W późniejszym czasie obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu legioniści często atakowali i ze swobodą rozgrywali piłkę na połowie białostoczan. Dominację “Wojskowych” przypieczętował Andre Luiz, który po mocnym centrostrzale Michała Klausa wpakował piłkę do siatki.

Warszawiacy nabrali jeszcze większej pewności i spokoju, a kilka minut przed przerwą zdobyli kolejną bramkę. Autorem gola na 3:0 był Klaus. Jeszcze przed zmianą stron zawodnik Legii miał kapitalną szansę na podwyższenie prowadzenia, lecz chybił z bliskiej odległości.

Jagiellonia, w pojedynczych fragmentach pierwszej połowy, była w stanie nawiązać walkę z “Wojskowymi”, aczkolwiek w większym wymiarze czasu różnice klas było widać gołym okiem. Warszawiacy nie dopuścili się nawet jednego przewinienia do zatrzymania gospodarzy, co dużo mówiło o przebiegu gry w pierwszych 20 minutach.

Druga połowa toczyła się w bardzo spokojny sposób, choć po myśli gości, którzy znów dyktowali warunki. Futsaliści Legii specjalnie się nie rwali do strzelania kolejnych goli, z kolei białostoczanie nie byli w stanie zagrozić przyjezdnym.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy żadnego trafienia, mecz zakończył się zwycięstwem stołecznego zespołu (3:0). To już 4. wygrana z rzędu legionistów, choć najważniejszą informacją jest ich upragniony udział w fazie play-off!

Stołeczny zespół zajmie 7. miejsce po 30 kolejkach, co oznacza, że w I rundzie play-offów (24.04 – 28.04; walka do dwóch wygranych) zmierzy się z wiceliderem tabeli (Constract Lubawa, Rekord Bielsko-Biała lub Piast Gliwice).

Za 2,5 tygodnia (20.04, godz. 16:00) Legia zagra u siebie z Rekordem Bielsko-Biała w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej (30. kolejka Futsal Ekstraklasy).