Futsaliści Legii zremisowali na wyjeździe 1:1 z Sośnicą Gliwice (ostatni zespół w tabeli) w 17. kolejce Ekstraklasy. Jedyną bramkę w barwach “Wojskowych” zdobył… bramkarz, Tomasz Warszawski.
Legia świetnie weszła w mecz, obejmując prowadzenie już w 3. minucie. Tomasz Warszawski, bramkarz gości, zdecydował się na akcję ofensywną, wbiegł w pole karne i skutecznie uderzył w okienko.

Stołeczna drużyna miała przewagę w pierwszej połowie, wypracowała skromne prowadzenie, w dodatku oddawała więcej strzałów (również celnych), ale nie było tak, że dominowała.

Tuż po przerwie kapitalne okazje mieli Davidson Silva i Rui Pinto, ale nie dość, że Legia nie zdołała podwyższyć prowadzenia, to w 24. minucie straciła bramkę po rzucie wolnym. Paweł Barański bardzo mocno dograł z prawej strony, nabijając Marcina Kiełpińskiego, który umieścił piłkę w siatce.

Sośnica mogła pójść za ciosem, lecz Stanisław Krawiec przegrał pojedynek sam na sam z Warszawskim. Legioniści częściej atakowali, próbowali trafić do siatki i zwyciężyć, a zespół z Gliwic był nastawiony na kontry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W najbliższą sobotę, 13 stycznia (godz. 19:00), Legia zagra na wyjeździe z LZS-em Gmina Lubawa w 1/32 finału Pucharu Polski.