Legioniści ulegli u siebie 3:6 z Dremanem Opole Komprachcice w 6. kolejce Futsal Ekstraklasy. Bramki w barwach “Wojskowych” zdobyli Paweł Gajek, Rui Pinto i Davidson Silva. Dla stołecznej drużyny to pierwsza domowa porażka w sezonie 2023/2024.

Rywale objęli prowadzenie już w 5. minucie. Wadym Iwanow dopadł do bezpańskiej piłki i oddał skuteczny strzał, pokonując bezradnego Tomasza Warszawskiego. Dreman błyskawicznie podwyższył wynik. Waldemar Sobota dograł z lewej strony boiska do Denysa Blanka, który wykończył akcję na wślizgu.

Legioniści szybko złapali kontakt. W 8. minucie Paweł Gajek doskoczył do Maksyma Pautiaka, popisał się przechwytem i trafił do siatki. Tuż przed przerwą Rui Pinto precyzyjnie uderzył z dystansu, przy słupku, co sprawiło, że miejscowi wyrównali.

Chwilę po zmianie stron Blank wypatrzył tuż przed polem karnym Marka Bugańskiego, który zdobył bramkę. Po pół godzinie gry Legia znowu wyrównała, tym razem po golu Davidsona Silvy, któremu asystował Andre Luiz.

Goście dobrze zareagowali, mieli imponujący finisz. W 37. minucie Warszawski wybronił silny strzał Iwanowa, ale był bezradny przy dobitce Pautiaka. Stołeczna drużyna wycofała bramkarza, co przyniosło odwrotny skutek. Najpierw Dawid Lach trafił do siatki z okolic własnego pola karnego, a wynik ustalił Felipe Deyvisson.

Legia przegrała 3:6, a w najbliższą niedzielę, 22 października (godz. 20:15), zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź.