Futsaliści Legii przegrali u siebie 3:9 z obecnym mistrzem Polski, Constractem Lubawa, który niedawno występował w Lidze Mistrzów. Bramki w barwach “Wojskowych”, w 20. kolejce Ekstraklasy, zdobyli Michał Klaus, Davidson Silva i Adam Grzyb.

Constract objął prowadzenie w 6. minucie, po golu Martina Dosy, który skierował piłkę do pustej siatki. Od tego momentu mistrz Polski podkręcił tempo i stopniowo powiększał prowadzenie. Na 2:0 trafił Adriano, a potem Everton Ferreira pokonał Ignacio Casillasa poprzez tzw. wcinkę

Legioniści starali się atakować i w tzw. międzyczasie wypracowali m.in. dwie świetne okazje, ale Rui Pinto i Davidson Silva nie wykończyli sytuacji sam na sam z bramkarzem. Sygnał do walki dał Michał Klaus, który wygrał pojedynek na boku z Dosą i skutecznie uderzył między nogami golkipera gości. Mistrzowie Polski błyskawicznie odpowiedzieli (Mateusz Mrowiec), lecz “Wojskowi” udanie zareagowali, gdyż Silva trafił do pustej siatki, pod nieobecność Victora Lopesa.

Zespół z Lubawy mógł odskoczyć, ale Pedrinho zmarnował rzut karny, obijając jedynie poprzeczkę. Po chwili Legia mogła złapać kontakt, ale Klaus trafił tylko w słupek.

Po przerwie “Wojskowi” kreowali, tworzyli kolejne okazje, ale nie dość, że mieli problemy ze skutecznością, to stracili kolejne bramki. Kontry wykończyli Kacper Sendlewski, Ferreira i Mateusz Lisowski, a Mrowiec strzelił gola po trójkowej akcji.

Warszawiacy odpowiedzieli w 35. minucie, po akcji Klausa i golu Adama Grzyba, lecz wynik na 9:3 dla Constractu ustalił Maciej Jankowski, który zdobył kapitalną bramkę.

W przyszłą niedzielę, 4 lutego (godz. 17:00), Legia zagra na wyjeździe z LZS Bojano w 1/16 finału Pucharu Polski.