Pozycja lidera utrzymana Za naszą drużyną bardzo ciężkie spotkanie z bardzo doświadczoną zespołem z Obornik. Warszawiacy zwyciężyli 4 – 0 z KS Futsal Oborniki. Pomimo czterech zdobytych bramek spotkanie nie należało do łatwych. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, chociaż obiektywnie trzeba przyznać, że w pierwszej połowie to goście byli lepszą drużyną. Obie ekipy szczelnie grały w defensywie, przez co pierwsze trafienie obejrzeliśmy dopiero w 26. minucie. Premierowy cios zadał Mateusz Gliński, który po indywidualnym rajdzie wyprowadził legionistów na prowadzenie. Kilka minut później Kamil Wąchocki podał piłkę do Grzegorza Ocha, który bardzo ładnym strzałem z połowy boiska pokonał bramkarza przyjezdnych.

Oborniczanie dążyli do strzelenia bramki kontaktowej. Po utracie drugiego gola postanowili wycofać bramkarza i grać w przewadze. Legioniści grali bardzo dobrze w obronie się i skrupulatnie wykorzystywali błędy przeciwnika. W samej końcówce Grzegorz Och ponownie strzelił bardzo urodziwego gola. Tym razem przemierzył z woleja w kierunku dalszego słupka. Kilkanaście sekund później Mateusz Gliński odebrał piłkę na własnej połowie, po czym umieścił ją w pustej bramce. Dwa trafienia Grzegorza Ocha i Mateusza Glińskiego pozwoliły legionistom wygrać piąty ligowy mecz. Przed naszą drużyną kolejne spotkanie wyjazdowe, które zostanie rozegrane już w najbliższy piątek o godzinie 21 w Białymstoku gdzie zmierzymy się z drużyną Futbalo.

Autor: Maciej Frydrych