Legia po porażce w Białymstoku, w najbliższą sobotę zmierzy się w stolicy z drużyną z Piły, by przedłużyć serię zwycięstw we własnej hali.

Legioniści dotychczas wygrali wszystkie spotkania w hali OSiR Włochy, z kolei futsaliści z Piły na wyjazdach nie zdobyli w tym sezonie jeszcze punktu. Klub z Piły powstał w 2013 roku, a w obecnych rozgrywkach występuje pod nazwą “BestDrive Futsal Piła”. W minionym, przedwcześnie zakończonym sezonie, drużyna zajęła dziewiąte miejsce na zapleczu ekstraklasy z bilansem trzech zwycięstw, jednego remisu i 11 porażek. Przygodę w rozgrywkach Pucharu Polski zakończyli już w pierwszej rundzie, przegrywając w wyjazdowym meczu w Świeciu 4:7.

W sezonie 2018/19 zespół występował na poziomie drugiej ligi i walczył o awans na zaplecze ekstraklasy po bardzo emocjonującym sezonie zasadniczym, a także barażach. Futsal Piła pokonał wówczas Suprę Kwidzyn w dwumeczu 16:10 (9:7 i 7:3) i w decydujących meczach przyszło im rywalizować ze zwycięzcą grupy kujawsko-pomorskiej, TAF Toruń. W pierwszym meczu w Pile górą był zespół z Torunia (4:3). Ostatecznie, pomimo gorszego bilansu bramek zdobytych w dwumeczu, zespół z Piły otrzymał możliwość gry w sezonie 2019/20 na poziomie I ligi, w której miał okazję rywalizować również w rozgrywkach 2016/17.

Sezon 2020/21 podopieczni Macieja Konerta rozpoczęli od porażki w Zgierzu 2:7. W drugiej kolejce zaliczyli jedyną jak dotąd wygraną, pokonując przed własną publicznością TAF Toruń 5:3. W dwóch ostatnich meczach na własnym parkiecie, zanotowali dwa remisy – najpierw 1:1 z Victorią Sulejówek, a w ostatni weekend, podzielili się punktami z LZS-em Bojano po meczu obfitującym w bramki (6:6). W ostatnich kilku minutach spotkania to gracze z Piły dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, za sprawą Jakuba Skwarka oraz Cezarego Knapińskiego

Czołową postacią drużyny z Wielkopolski jest właśnie wspomniany Jakub Skwarek, uznawany za ikonę pilskiego futsalu, który od 2013 roku występuje w klubie z Piły. Skwarek gra głównie jako pivot, i wyróżnia się bardzo dobrą techniką. W obecnych rozgrywkach jest najlepszym strzelcem drużyny (4 bramki), ale również to on może pochwalić się największą liczbą asyst w pilskiej drużynie. Cztery bramki w sezonie 2020/21 zdobył również Cezary Knapiński.

Początek sobotniego meczu w hali OSiR Włochy zaplanowano na godzinę 14:00. Spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności. Kibice będą mogli śledzić przebieg rywalizacji w transmisji, do której link podamy przed spotkaniem w naszych social mediach.

KS BESTDRIVE FUTSAL PIŁA
Bilans (wygrane-remisy-porażki): 1-2-2
Bilans na wyjeździe: 0-0-2
Bramki zdobyte/bramki stracone: 18-24

Skład: Bohdan Ivanchenko, Mateusz Jankowski, Tomasz Jeliński, Wojciech Juma (bramkarze) oraz Piotr Papierowski, Kacper Wojakiewicz, Michał Wolan, Wojciech Węgrzyn, Cezary Knapiński, Bartłomiej Kuzka, Miłosz Wylegała, Mikołaj Michałek, Kacper Kosmowski, Hubert Czarnota, Zbigniew Barańczyk, Wojciech Bukowy, Mateusz Jankowski, Radosław Góźdź, Hubert Jabłoński, Maciej Konert, Bartosz Kryka, Kamil Mosek, Piotr Papierowski, Kacper Pralicz, Piotr Przygocki, Jakub Skwarek
trener: Maciej Konert

Ostatnie wyniki: UMKS Zgierz (w, 7:2), TAF Toruń (d, 5:3), Amrack CRB Mrówka Mosina (w, 7:4), Victoria Sulejówek (d, 1:1), LZS Bojano (d, 6:6).

Strzelcy bramek: Jakub Skwarek 4, Cezary Knapiński 4, Piotr Papierowski 2, Piotr Przygocki 2, Kacper Kosmowski 2, Zbigniew Barańczyk, Miłosz Wylegała, Wojciech Węgrzyn.

Termin meczu: sobota, 31 października 2020 roku, g. 14:00
Adres hali: Warszawa, ul. Gładka 18 (OSiR Włochy)
Pojemność hali: 510 miejsc (mecz bez udziału publiczności)