Legia zagrała drugi mecz i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie 2023/2024. Stołeczna drużyna wygrała u siebie 3:2 z Sośnicą Gliwice w 2. kolejce Futsal Ekstraklasy. Bramki w barwach “Wojskowych” zdobyli Maciej Pikiewicz, Michał Klaus i Mykyta Storożuk.

WARSZAWA 10.09.2023 FUTSAL EKSTRAKLASA 2. KOLEJKA LEGIA WARSZAWA – SOSNICA GLIWICE TOMASZ WARSZAWSKI MYKYTA STAROZUK MACIEJ PIKIEWICZ RADOSC MARIUSZ MILEWSKI FOT. MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK

Legia od początku przeważała, atakowała m.in. po akcjach Mariusza Milewskiego i Mykyty Storożuka w lewym sektorze boiska. Potem błysnął inny duet, Michał Klaus – Maciej Pikiewicz. Pierwszy asystował drugiemu, który dał “Wojskowym” prowadzenie. W pierwszej połowie szansie mieli jeszcze Davidson Silva (uderzenie z półobrotu) i Nuno Chuva (słupek).

Sośnica mogła wyrównać chwilę po przerwie, ale Tomasz Szczurek jedynie obił poprzeczkę przy dobitce na pustą bramkę. Legia też wypracowała parę okazji, a po pół godzinie gry podwyższyła wynik. Storożuk mocno dograł z rzutu rożnego, Michał Hyży próbował przeciąć zagranie, lecz piłka trafiła do Klausa, który skutecznie uderzył.

Goście zdołali wrócić do gry, najpierw łapiąc kontakt. W 34. minucie Silva popełnił faul, a zespół z Gliwic otrzymał rzut karny, który wykorzystał Szczurek. Sośnica chciała pójść za ciosem, wycofała bramkarza, co przyniosło efekt w końcówce w postaci gola Michała Tkacza.

Remis nie utrzymał się zbyt długo. Przyjezdni przekroczyli limit przewinień, co spowodowało, że Legia otrzymała dwa przedłużone rzuty karne, drugi wykorzystała (Storożuk) i ostatecznie zwyciężyła 3:2.

Za dwa tygodnie, czyli w poniedziałek, 25 września (godz. 18:15), “Wojskowi” zagrają na wyjeździe z Eurobusem Przemyśl.