W najbliższą niedzielę futsaliści Legii rozegrają pierwsze ligowe spotkanie po 6-tygodniowej przerwie. Rywalem podopiecznych Pawła Juchniewicza będzie drużyna Futsalu Szczecin – klubu z miasta posiadającego bardzo bogate futsalowe tradycje.

Najbliższy przeciwnik Legii plasuje się aktualnie na miejscu 12. w tabeli rozgrywek I ligi. Legia, przypomnijmy, jest druga z punktem straty do prowadzącego AZS-u UG Gdańsk. Z powodu odwołania tegorocznych spotkań na zapleczu futsalowej ekstraklasy, przerwa w rozgrywkach znacznie się wydłużyła. Pierwszą okazją do sprawdzenia formy były mecze 1/32 finału Pucharu Polski, rozegrane w ostatni weekend. Nasz zespół, jak doskonale pamiętamy, po niezwykle zaciętym spotkaniu, przegrał po rzutach karnych z ekstraklasowym, AZS-em UW Wilanów. Z kolei szczecinianie przegrali na własnym parkiecie z innym zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej, Red Devils Chojnice 0:5.

W rozgrywkach I ligi, Futsal Szczecin wywalczył dotychczas osiem punktów, punktując w czterech spotkaniach. Co ciekawe, szczecinianie siedem punktów wywalczyli na wyjazdach, gdzie pokonali Victorię Sulejówek (3:2), i We-Met Kamienicę Królewską (8:4), a także zremisowali z Futsalem Oborniki (2:2) i Futbalo Białystok (3:3). Bliscy zdobyczy punktowej byli również na trudnym terenie w Gdańsku. Jeszcze na pięć minut przed końcem meczu z AZS-em UG, szczecinianie prowadzili 5:4, ale w ostatnich minutach stracili dwie bramki i z Trójmiasta wracali ostatecznie bez punktów.

W ostatnich tygodniach doszło do zmiany szkoleniowca szczecińskiej drużyny. Nowym trenerem został Grzegorz Usowicz, który zastąpił Romana Smirnova i poprowadził Futsal Szczecin już w meczu 1/32 finału Pucharu Polski z Red Devils Chojnice. “Grzegorz Usowicz wniósł bardzo dużo do tej drużyny. Myślę, że taki bodziec był nam wszystkim potrzebny. Jest duże zaangażowanie na treningach, cieszy frekwencja, a czas pracuje na naszą korzyść. Potrzebowaliśmy tej przerwy, wykonujemy pracę u podstaw i solidnie ładujemy akumulatory. Widać, że każdemu zależy. Mam nadzieję, że również nasi przeciwnicy mobilizują naszych futsalistów” – powiedział prezes klubu z Pomorza Zachodniego.

W szczecińskim zespole występuje trzech obcokrajowców – golkiper z Białorusi, Wadzim Slepiec, a także dwóch Portugalczyków – Moisés Espilio (trzy bramki w dotychczasowych meczach) i Bruno Fernandes (4 gole). Najlepszym strzelcem zespołu jest Łukasz Kubicki, autor 11 trafień dla swojego zespołu. Osiem bramek zdobył z kolei Rafał Gnap. Ostatnie dwa mecze ligowe rozgrywane w Szczecinie jeszcze w grudniu zeszłego roku, gracze z Pomorza Zachodniego przegrywali nieznacznie – 3:4 z Orlikiem Mosina oraz 4:6 z Victorią Sulejówek. W pierwszym meczu naszych drużyn legioniści wygrali 2:0, choć zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo.

W najbliższą niedzielę bez wątpienia faworytem spotkania będzie drużyna Legii. Już wcześniej trener Juchniewicz zapewniał, że celem Legii jest komplet wygranych do końca sezonu na własnym parkiecie. Nasz zespół w meczu pucharowym z AZS-em UW pokazał dobrą dyspozycję, a liczymy, że po kolejnym tygodniu przygotowań, forma legionistów będzie jeszcze wyższa. “Nie będzie to łatwy pojedynek ale my z faworytami potrafimy grać i odnosić zwycięstwa. Przed Legią nikt się nie położy na parkiecie. Wykonujemy solidną pracę na treningach żeby w końcu odnosić zwycięstwa” – mówi przed meczem prezes szczecińskiego klubu, Paweł Płuciennik.

Początek meczu, który rozegrany zostanie bez udziału publiczności w hali OSiR Włochy, zaplanowano na godzinę 14:00. Link do bezpośredniej transmisji video, podamy przed spotkaniem na naszym Facebooku

FUTSAL SZCZECIN
Bilans (wygrane-remisy-porażki): 2-2-10
Bilans na wyjeździe: 2-1-4
Bramki zdobyte/bramki stracone: 41-59

Skład: Łukasz Koszmider, Daniel Szklarz, Wadzim Slepiec (bramkarze), Igor Czuryszkiewicz, Bruno Fernandes, Otari Giorgobiani, Rafał Gnap, Kamil Hajdukiewicz, Szymon Jakubowski, Patryk Jania, Patryk Jurys, Filip Konopski, Konrad Kowalczyk, Łukasz Kubicki, Karol Ława, Daniel Maćkiewicz, Daniel Marczak, Maksym Sapon, Bartosz Sobinek, Borys Szymański, Łukasz Zieliński, Kacper Zieliński, Konrad Żebrowski.
trener: Grzegorz Usowicz

Ostatnie wyniki: Victoria Sulejówek (w, 2:3), Widzew Łódź (d, 0:3), Dragon Bojano (w, 4:1), Legia Warszawa (d, 0:2), KS Gniezno (w, 5:2), AZS UG Gdańsk (w, 6:5), Futsal Oborniki (d, 2:2), Futbalo Białystok (w, 3:3), BestDrive Piła (d, 5:8), We-Met Kamienica Królewska (w, 4:8), UMKS Zgierz (d, 3:5), TAF Toruń (w, 5:2), Orlik Mosina (d, 3:4), Victoria Sulejówek (d, 4:6).

Strzelcy bramek: Łukasz Kubicki 11, Rafał Gnap 8, Karol Ława 5, Bruno Fernandes 4, Moises Espilio 3, Bartosz Sobinek 3, Borys Szymański 2, Daniel Maćkiewicz 2, Kacper Zieliński 1, Patryk Jurys 1.

Termin meczu: niedziela, 31 stycznia 2021 roku, g. 14:00
Adres hali: Warszawa, ul. Gładka 18 (OSiR Włochy)
Pojemność hali: 510 miejsc (mecz bez udziału publiczności)