Meczem z LZS-em Dragonem Bojano, futsaliści Legii rozpoczną rundę rewanżową sezonu 2020/21. Legioniści po wygranej z Widzewem, wrócili na pozycję lidera grupy północnej I ligi i wierzymy, że utrzymają ją już do końca rozgrywek.

Dragon po pierwszej rundzie plasuje się na miejscu dziesiątym z minimalnie ujemnym bilansem, czterech zwycięstw, czterech remisów i pięciu porażek. Pamiętamy jednak dobrze, że wygrana w pierwszej kolejce z LZS-em Bojano (3:2), wcale nie przyszła nam łatwo. Zespół prowadzony przez Marka Widzickiego strzela niewiele więcej bramek niż ich traci. W obecnym sezonie na wyjeździe Dragon nie wygrał jeszcze żadnego z pięciu rozgrywanych spotkań. Trzy z nich kończyli remisami – z KS Gniezno (2:2), BestDrive Piła (3:3) oraz UMKS-em Zgierz (3:3). W ostatnich meczach, na zmianę notują wygrane i porażki. Po pokonaniu we własnej hali Victorii Sulejówek (8:5), przegrali z Widzewem (2:4), a w ostatni weekend ponownie w roli gospodarza sprawili niemałą niespodziankę, zwyciężając AZS UG Gdańsk 7:4. Za sprawą Filipa Krefta, Kacpra Ickiewicza oraz Karima Madaniego, LZS prowadził już 5:1 i końcowa wygrana była w pełni zasłużona.

Mecz z AZS-em UG, był 50-tym spotkaniem LZS-u Bojano na poziomie I ligi. Na zapleczu ekstraklasy mogą pochwalić się bilansem 18 wygranych, 11 remisów i 21 porażek.

Najlepszymi strzelcami zespołu w obecnym sezonie są Tomasz Musik oraz Paweł Piór, którzy zdobyli po 9 bramek. W meczu z AZS-em, strzelając piątą bramkę, Karim Madani doznał urazu, który może wyeliminować go z piątkowego meczu w Warszawie. Z kolei na uwagę zasługuje wysoka skuteczność w wykonywaniu przedłużonych rzutów karnych, którą wykazali się w ostatni weekend gracze z Bojano. Legioniści będą musieli uważać na limit przewinień, by nie dopuścić do strzałów rywali z 10. metrów. Trener Dragona, przyczyn niespodziewanej wygranej swojej drużyny z gdańszczanami upratrywał w dobrej skuteczności. “Mieliśmy wiele meczów, kiedy nasza gra wyglądała bardzo dobrze, ale zawsze czegoś brakowało. Nasza skuteczność przyczyniła się do wygranej z AZS-em. W meczu z Widzewem, mieliśmy trzy razy więcej dogodnych sytuacji, a nie strzeliliśmy z nich żadnej bramki” – mówił po ostatniej wygranej swojej drużyny.

Spotkanie 14. kolejki pomiędzy Legią i LZS-em Bojano rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 19:00 w hali OSiR Włochy. Bezpośrednią transmisję przeprowadzimy na naszym profilu FB.

LZS DRAGON BOJANO
Bilans (wygrane-remisy-porażki): 4-4-4
Bilans na wyjeździe: 0-3-2
Bramki zdobyte/bramki stracone: 48-46

Skład: Dariusz Grubba, Arkadiusz Kolke (bramkarze), Nikodem Czaja, Łukasz Dempc, Adrian Formela, Dawid Gliwa, Kamil Gorczyca, Daniel Groth, Kacper Ickiewicz, Przemysław Iwański, Łukasz Jandziński, Damian Kolke, Filip Kreft, Łukasz Kwaśnik, Kamil Madani, Tomasz Musik, Maciej Osłowski, Paweł Piór, Krzysztof Pyszka, Paweł Raczyński, Paweł Rasmus, Filip Skierka, Marek Widzicki, Błażej Wróbel, Krystian Zarach.
trener: Marek Widzicki

Ostatnie wyniki: Legia Warszawa (d, 2:3), KS Gniezno (w, 2:2), Futsal Szczecin (d, 4:1), Futsal Oborniki (w, 3:2), Futbalo Białystok (d, 1:1), BestDrive Piła (w, 6:6), We-Met Kamienica Królewska (d, 5:4), UMKS Zgierz (w, 3:3), TAF Toruń (d, 4:6), Orlik Mosina (w, 4:2), Victoria Sulejówek (d, 8:5), Widzew Łódź (d, 2:4), AZS UG Gdańsk (d, 7:4).

Strzelcy bramek: Tomasz Musik 9, Paweł Piór 9, Maciej Osłowski 5, Adrian Formela 5, Filip Kreft 5, Kacper Ickiewicz 3, Nikodem Czaja 2, Karim Madani 2, Łukasz Dempc 2, Dawid Gliwa 2, Błażej Wróbel, Kamil Gorczyca, Przemysław Iwański.

Termin meczu: piątek, 18 grudnia 2020 roku, g. 19:00
Adres hali: Warszawa, ul. Gładka 18 (OSiR Włochy)
Pojemność hali: 510 miejsc (mecz bez udziału publiczności)