Legia wygrała u siebie 3:1 z Red Dragons Pniewy w 1. kolejce Futsal Ekstraklasy i udanie zaczęła sezon 2023/2024. Bramki w barwach “Wojskowych” zdobyli Rui Pinto, Davidson Silva i Maciej Pikiewicz.

Początek okazał się bardzo wyrównany, potem więcej działo się w pobliżu bramki Red Dragons. Legia to wykorzystała, obejmując prowadzenie w 13. minucie, za sprawą Ruiego Pinto, który wykończył szybki atak. W końcówce pierwszej połowy “Wojskowi” podwyższyli wynik. Davidson Silva wykorzystał dobre podanie i trafił do siatki.

Stołeczna drużyna poszła za ciosem tuż po zmianie stron. Maciej Pikiewicz wykorzystał błąd gości w wyprowadzeniu i zdobył pierwszą, oficjalną bramkę w barwach Legii. Zespół z Pniew próbował odpowiedzieć, kreować, co udało się w 31. minucie. Gola strzelił Mateusz Kostecki, któremu asystował Adrian Skrzypek.

Przyjezdni, walcząc w pressingu, chcieli złapać kontakt, potem wycofali bramkarza. W końcówce Legia mogła strzelić kolejnego gola, ale Michał Klaus nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego, jego uderzenie wybronił Łukasz Błaszczyk.

Ostatecznie Legia wygrała 3:1, a w przyszłą niedzielę, 10 września (godz. 18:00), znowu zagra u siebie, tym razem z Sośnicą Gliwice.