Częsta zmiana prowadzenia, sporo goli i trafień. Futsaliści Legii, którzy w poprzednim tygodniu zapewnili sobie utrzymanie, wygrali na wyjeździe 5:4 z Jagiellonią Białystok w ostatnim meczu sezonu (30. kolejka ekstraklasy). Dwie bramki w barwach “Wojskowych” zdobył Andre Luiz, a po golu strzelili Davidson Silva, Mariusz Milewski oraz Rui Pinto.

Początek wyglądał tak, że Jagiellonia skomplikowała sobie sprawę, gdyż Mateusz Lisowski został ukarany czerwoną kartką za faul na Andre Luizie, a Legia objęła prowadzenie po golu Davidsona Silvy, któremu asystował Rui Pinto. Zespół z Białegostoku zdołał odpowiedzieć po płaskim, precyzyjnym uderzeniu Jacka Stefanowicza z dystansu, a po chwili poszedł za ciosem, do siatki trafił Cristian Vargas.

Potem dał o sobie znać Luiz, który zdobył 2 bramki w 79 sekund, ale tuż przed przerwą obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, co sprawiło, że wyleciał z boiska.

W drugiej połowie prowadzenie znowu się zmieniło. Najpierw Vargas pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie Kamil Sakowicz strzelił gola, dzięki czemu “Jaga” podwyższyła rezultat.

Rywale zdecydowali się na to, by wycofać golkipera, próbowali jak najdłużej posiadać piłkę, aczkolwiek wykorzystał to Mariusz Milewski, który popisał się przechwytem, ładnym lobem i zdobył 200. bramkę w Futsal Ekstraklasie. Wynik ustalił Rui Pinto, który dał “Wojskowym” zwycięstwo (5:4) w ostatnim meczu sezonu.