Legioniści przegrali u siebie 1:3 z mistrzem Polski, Piastem Gliwice, w 4. kolejce Futsal Ekstraklasy. Jedyną bramkę w barwach “Wojskowych” zdobył Krzysztof Jarosz. Dla stołecznego zespołu to 3. mecz o stawkę w sezonie 2022/23 i zarazem 3. porażka.

W niedzielne spotkanie lepiej wszedł Piast, który miał przewagę optyczną, kreował sytuacje, a w 6. minucie objął prowadzenie po golu Breno Rosy. Legioniści się nie poddali, wrzucili wyższy bieg, zaczęli częściej przebywać w ofensywie, co po pierwszej połowie przełożyło się na więcej strzałów celnych (7:3). Ale mistrzowie Polski byli bardzo skuteczni i od 14. minuty wygrywali 2:0.

“Wojskowi” chcieli złapać kontakt, po zmianie stron mieli ku temu okazje, lecz albo brakowało im wykończenia, albo na przeszkodzie stawał bramkarz gości, Michał Widuch. Co więcej, w 25. minucie, za sprawą Marka Bugańskiego, zrobiło się 0:3. Jednak Legia wciąż grała swoje, regularnie atakowała, co dało jej konkret w postaci gola po wykorzystaniu autu. Michał Knajdrowski otrzymał podanie od Davidsona Silvy i musnął piłkę, która trafiła pod nogi Krzysztofa Jarosza, a ten skierował ją do pustej siatki, ustalając wynik rywalizacji.

Ostatecznie drużyna z Warszawy przegrała u siebie 1:3 z mistrzem kraju, Piastem Gliwice, a w następną sobotę, 1 października (godz. 17:00), zagra na wyjeździe z AZS-em UŚ Katowice.

1. kolejka Futsal Ekstraklasy: Legia Warszawa – Piast Gliwice 1:3 (0:2)
    Jarosz (29. min.) – Rosa (6. min.), Mrowiec (14. min.), Bugański (25. min.)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Tarnowski, Luiz, Grzyb, Och