Nowym zawodnikiem futsalowej Legii został utalentowany i bramkostrzelny zawodnik Zdrowia Garwolin – Kacper Kowalczyka

O przenosinach do Legii zdecydowała przede wszystkim możliwość gry na wyższym poziomie. Zawsze chciałem brać udział w profesjonalnych treningach. Kiedy dostałem propozycję gry w Legii, nie zastanawiałem się ani chwili. Wierzę w swoje możliwości i jestem przekonany, że ciężka praca i wysiłek jaki wkładam w grę, przyniosą oczekiwane efekty. A większa rywalizacja o miejsce w składzie? To tylko większa motywacja do ciężkiej pracy. Grając w Legii na zapleczu ekstraklasy, zdobędę potrzebne doświadczenie. W Legii gra wielu doświadczonych graczy i chcę się od nich uczyć jak najwięcej” – mówi Kacper.

Kowalczyk w minionym sezonie miał okazję grać przeciwko Legii w niezwykle zaciętym spotkaniu II ligi, które legioniści wygrali 2-1. “Atmosfera na trybunach była wtedy świetna. Fani wspierali swój ukochany klub i bardzo fajnie gra się mogąc liczyć na takie wsparcie publiczności” – mówi zawodnik, który z Legią przygotowuje się do rozgrywek I ligi w sezonie 2020/21

Cel na najbliższy sezon mamy jasny – chcemy awansować do futsalowej ekstraklasy“- mówi Kacper Kowalczyk..

Kacper w sezonie 2020/21 grę w futsalowej I lidze, łączyć będzie z rozgrywkami IV ligi w piłce 11-osobowej, gdzie reprezentuje barwy Wilgi Garwolin.