Mecz z Red Devils Futsal Club Chojnice w ramach 1/16 finału Pucharu Polski miał być dla nas testem, na jakim etapie jesteśmy z budową naszej drużyny.

Goście dla których obecnie priorytetem jest utrzymanie w Futsal Ekstraklasa do spotkania pucharowego podeszli bardzo profesjonalnie i do Warszawy przyjechali w najsilniejszym składzie. Mimo aż 6 kontuzji w naszej kadrze do spotkania przystępowaliśmy zmobilizowani, z nastawieniem walki o zwycięstwo. Za nim jednak spotkanie na dobre się rozpoczęło, podczas rozgrzewki nasz bramkarz Tomasz Warszawski doznał poważnej kontuzji. Nie poddajemy się i wychodzimy na spotkanie z nastawieniem, aby grać swoje.

Spotkanie zaczyna się od naszych ataków. Stwarzamy sobie sytuacje strzeleckie. Brakuje nam skuteczności, ale przede wszystkim spokoju w sytuacjach podbramkowych. Mamy duży szacunek do naszego przeciwnika i wiemy, że jest to bardzo doświadczona drużyna, z która trzeba grać bardzo skoncentrowanym przez cały czas gry. Chwilowy brak koncentracji bardzo szybko wykorzystuje drużyna gości i szybko strzela nam dwie bramki. Nasz zespół nie zamierza się poddać, prowadzimy otwartą grę i stwarzamy sobie sytuacje do strzelenia bramki kontaktowej, aż w 10 minucie Łukasz Krupnik po efektownym zakończeniu stałego fragmentu gry strzela kontaktowego gola. Kolejne minuty to otwarta gra z obu stron. Jesteśmy blisko strzelenia bramki, ale na przeszkodzie staje bardzo dobrze broniący bramkarz gości… lub poprzeczka. Ekipa z Chojnic wykorzystują każdy nasz indywidualny błąd “studzą” nasze ataki, strzelając 3 kolejne bramki. Na przerwę schodzimy, przegrywając aż 1-5.

Na drugą połowę wychodzimy z nastawieniem, że mecz zaczyna się od nowa, że na tablicy jest 0 – 0 …i trzeba go wygrać. Jesteśmy drużyną prowadzącą grę, stwarzającą sobie sytuacje bramkowe, ale nadal szwankuje u nas skuteczność. Po 9-ciu minutach gry w drugiej połowie po raz drugi tego dnia Łukasz Krupnik strzela dla nasze drużyny. Goście mimo straty bramki grają bardzo mądrze w obronie, szybko strzelają 2-ie bramki. Staramy się zmniejszyć różnicę bramkową, ale Red Devils dokładają kolejne trafienie i na tablicy widnieje już wynik 7 – 2.
Nasza drużyna niesiona głośnym dopingiem do samego końca spotkania walczy o polepszenie wyniku spotkania, ale ostatecznie spotkanie kończy się zasłużoną wygraną gości 7-2. Mimo dobrego spotkania z naszej strony drużyna z Chojnic pokazuje nam jak dużo pracy przed nam i jak ważna w futsalu jest cierpliwość i doświadczenie. Cierpliwość mamy a doświadczenie przyjdzie z czasem.

Po raz kolejny bardzo dziękujemy naszym kibicom za liczne przybycie i głośne wsparcie do samego końca, które to zostało również dostrzeżone przez zespół z Chojnic. Przed nami dużo pracy, aby osiągnąć poziom ekstraklasy, ale jesteśmy gotowi na ciężką i konsekwentną pracę.

Drużynie z Chojnic bardzo dziękujemy ten mecz z którego dużo wyciągniemy i życzymy utrzymania w ekstraklasie.

Zakończyła się nasza przygoda z Pucharem Polski. Teraz skupiamy się celu, jaki postawiliśmy sobie przed sezonem-wygranie naszej ligi, a potem przyjdzie czas na baraże 1 Polska Liga Futsalu