Futsalowa sekcja Śląska Wrocław to kolejny zespół, który weźmie udział w zaplanowany na pierwszy weekend czerwca turniej Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wrocławski klub jest jednym z najmłodszych na futsalowej mapie – powstał w listopadzie zeszłego roku i dopiero w kilka miesięcy temu zadebiutował w rozgrywkach ligowych. 

Na inaugurację, WKS wystartował w dolnośląskiej grupie II ligi futsalu. Prezesem nowo powstałej sekcji został Sebastian Bednarz. Formalnie futsalowy Śląsk nie wchodzi w skład “Śląska SA”, czyli odpowiadającego za wrocławskie zespoły piłkarzy, piłkarek, blind footballu i sekcji esportowej, a powstał, tak jak choćby koszykarski zespół tego klubu, przy WKS-ie. “Spotykaliśmy się na różnych płaszczyznach, aż w końcu zakiełkowała w nas myśl stworzenia drużyny futsalowej we Wrocławiu, co jest spełnieniem marzeń. To wielka motywacja, ale też odpowiedzialność, gdyż Śląsk to Śląsk bez względu na to, jaka dyscyplina, zawsze stawia sobie wysokie cele” – mówił prezes sekcji zaraz po powołaniu jej do życia. 

Śląsk swoje treningi i mecze odbywa w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy Chełmońskiego we Wrocławiu. Pierwsze zajęcia miały miejsce dokładnie 24 listopada 2020 roku. Nowy zespół dołączył do II ligi, która wystartowała w grudniu, ale Śląsk swój pierwszy mecz rozegrał dopiero w pierwszych dniach stycznia, a następnie mógł nadrobić zaległości. W rozgrywkach ligowych mierzyli się z Zagłębiem Wałbrzych, KKP Gminą Kobierzyce, GOKSiR-em Dobromierz-Granit Roztoka i Madnessem Chocianów. 

Rozgrywki na Dolnym Śląsku trwały bardzo krótko, bowiem już w pierwszej połowie marca wrocławianie zakończyli sezon, ale awansu do barażów o pierwszą ligę nie udało się wywalczyć. W meczu kończącym rozgrywki, pomimo braków kadrowych, pewnie pokonali Madness Chocianów 7:2 (2:0), po bramkach Mraza i Zduna (po dwie) oraz Kminka, Stępnia i Melnyka. W tym spotkaniu, jedyny raz w sezonie, na parkiecie pojawił się również trener Śląska, Piotr Adamczyk. W kadrze meczowej na to spotkanie, wraz z trenerem, było tylko ośmiu graczy. We wcześniejszych meczach w kadrze zespołu pojawiali się również Dudek, Sasiela (bramkarze) oraz gracze z pola – Mnochy, Działach, Węgiel, Stasiak, Matyja, Pidchenko i Kadlec. 

Na Dolnym Śląsku w rozgrywkach II ligi lepsi od WKS-u byli gracze BKKP Gminy Kobierzyce. Zespół ten jednak nie wywalczył promocji na zaplecze ekstraklasy, przegrywając w barażach, więc również w sezonie 2021/22 rywalizować będzie ze Śląskiem. WKS niemal od razu zapowiedział wzmocnienie składu – trwają nabory do drużyny, aby w drugich w historii sekcji rozgrywkach, zapewnić sobie awans do I ligi. Dla wrocławian ogrywanie się z bardziej doświadczonymi futsalowo drużynami, w ramach naszego turnieju, na pewno będzie niezwykle cenną lekcją.

W fazie grupowej, Śląsk mierzyć się będzie z Legią i AZS-em UW Wilanów. 

Partner strategiczny turnieju

www.sklepzogrodzeniami.pl


Partnerem turnieju

www.lotto.pl


Współorganizator:

www.osirwlochy.waw.plTerminarz:

5 czerwca (sobota):
11:00 Legia Warszawa – AZS UW Wilanów
12:30 Podkowa Teqball – Widzew Łódź
14:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
15:30 Orzeł Futsal – Podkowa Teqball
17:00 AZS UW Wilanów – Śląsk Wrocław
18:30 Widzew Łódź – Orzeł Futsal

6 czerwca (niedziela):
10:00 Mecz o 5. miejsce
11:30 Pierwszy półfinał 1A – 2 B
13:00 Drugi półfinał 2A – 1B
14:30 Mecz o 3. miejsce
16:00 Finał