W pierwszy czerwcowy weekend, w hali OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej 18 w Warszawie, miała miejsce pierwsza edycja turnieju Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. W dwudniowych zawodach zwyciężyli gracze Orła Futsal Jelcz-Laskowice, którzy pokonali w finale I-ligowy Widzew, po bardzo emocjonującym spotkaniu. 

Przed rozpoczęciem turnieju, miała miejsce bardzo miła uroczystość, podczas której Grzegorz Och w imieniu naszej drużyny odebrał od przedstawicieli MZPN, Andrzeja Hendrzaka i Stanisława Nowosielskiego puchar za wygranie pierwszej ligi i awans do ekstraklasy. Ponadto Och z rąk Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Włochy, Moniki Kryk i Mariusza Czapli (wiceprzewodniczącego Rady) otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika Legii w sezonie 2020/21. Wyboru najlepszego gracza dokonali kibice. 

W naszym zespole, w Legia Futsal Cup zagrali dwaj testowani gracze – hiszpański bramkarz, Ignacio Cassilas oraz hiszpański gracz z pola – Duarte Nuno Oliveira De Araujo. Legioniści rozpoczęli rywalizację od wygranej 5:1 z AZS-em UW Wilanów, ale w drugim meczu lepsi okazali się gracze Śląska Wrocław. Trzy punkty pozwoliły legionistom na wyjście z grupy i awans do niedzielnych półfinałów. Zanim legioniści przystąpili do rywalizacji z Orłem Jelcz-Laskowice, w pierwszym półfinale widzewiacy wygrali ze Śląskiem 6:3. Bardziej doświadczeni futsaliści z Laskowic dość szybko wyszli na prowadzenie, a w drugiej połowie strzelili gola na 2:0, zapewniając sobie awans do finału. 

Legia z kolei zagrała w meczu o 3. miejsce ze Śląskiem Wrocław i tym razem wzięła udany rewanż za porażkę poniesioną w fazie grupowej. Podopieczni Pawła Juchniewicza zwyciężyli 6:1. W finale Orzeł pokonał Widzewa 6:5 i został triumfatorem pierwszego turnieju Legia Futsal Cup. Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Marciniak z Widzewa, zdobywca ośmiu bramek. Najlepszym bramkarzem wybrany został Jakub Budych z Orła, a najlepszym zawodnikiem turnieju, inny gracz klubu z Laskowic – Kacper Opatowski.   

Partner strategiczny turnieju

www.sklepzogrodzeniami.pl


Partnerem turnieju

www.lotto.pl


Współorganizator:

www.osirwlochy.waw.plWyniki fazy grupowej:
Legia Warszawa 5:1 AZS UW Wilanów
Podkowa Teqball Club 3:4 Widzew Łódź
Legia Warszawa 1:4 Śląsk Wrocław
Orzeł Laskowice 6:2 Podkowa Teqball Club
AZS UW Wilanów 1:0 Śląsk Wrocław
Widzew Łódź 3:3 Orzeł Laskowice

O 5. miejsce: AZS UW Wilanów 5:4 Podkowa Teqball Club

Półfinały:
Widzew Łódź 6:3 Śląsk Wrocław
Legia Warszawa 0:2 Orzeł Jelcz-Laskowice

O 3. miejsce: Legia Warszawa 6:1 Śląsk Wrocław
Finał: Orzeł Jelcz-Laskowice 6:5 Widzew Łódź

Końcowa klasyfikacja:

  1. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
  2. Widzew Łódź
  3. Legia Warszawa
  4. WKS Śląsk Futsal Wrocław
  5. AZS UW Darkomp Wilanów
  6. Podkowa Teqball Club

Skład Legii w turnieju: Tomasz Warszawski, Adam Świątkowski, Mateusz
Taradejna, Ignacio Cassilas (bramkarze) oraz Mateusz Szafrański, Paweł
Tarnowski, Bartłomiej Świniarski, Grzegorz Och, Adam Grzyb, Konrad
Rusiecki, Mateusz Olczak, Michał Szymczak, Duarte Nuno Oliveira De
Araujo, Buzurgmehr Yusupov.
trener: Paweł Juchniewicz