Podkowa Teqball Club to jeden z sześciu zespołów, który weźmie udział w Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, który w pierwszy weekend czerwca rozegrany zostanie w hali OSiR Włochy, przy ulicy Gładkiej.

Legia miała okazję mierzyć się z tym klubem w sezonie 2019/20, kiedy nasze drużyny rywalizowały na poziomie drugiej ligi. Wówczas oba spotkania zakończyły się wygranymi podopiecznych Pawła Juchniewicza – mecz w roli gospodarza, na inaugurację rozgrywek wygraliśmy 9:3, z kolei w rewanżu w Podkowie Leśnej wygraliśmy 14:5, choć końcowy wynik zupełnie nie oddaje przebiegu rywalizacji. Przez pierwszych kilkanaście minut to gospodarze byli na prowadzeniu (nawet dwubramkowym), a legioniści opanowali sytuację tuż przed przerwą, kiedy zdołali wyjść na prowadzenie. Po tym, jak najlepszy z graczy Teqballu, strzelec dwóch bramek, Bartłomiej Gołasiewicz został usunięty z parkietu cztery minuty po przerwie, przewaga Legii była już bardzo wyraźna i nasz zespół zasłużenie zapewnił sobie komplet punktów. 

Zespół z Podkowy w zakończonym kilka tygodni temu sezonie zapewnił sobie awans na zaplecze ekstraklasy. Ekipa z Podkowy najpierw została najlepszą drużyną na Mazowszu – w trakcie całego sezonu zaliczyli tylko jedną porażkę i zdobyli aż 110 bramek. To jednak nie wystarczyło do awansu do I ligi – konieczne było wygranie barażów z ekipami z województwa łódzkiego i podlaskiego. W pierwszym meczu zespół z Podkowy zremisował w Białymstoku 3:3 z miejscowym BonitoHelios. Gracze z Podkowy prowadzili w tym spotkaniu już 3:1, ale najlepsza drugoligowa drużyna z Podlasia zdołała doprowadzić do remisu. Gole dla Podkowy zdobyli Peter Parker, Bartosz Januszewski i Piotr Żegliński. W decydującym, jak się okazało spotkaniu, rozegranym tydzień później, Podkowa Teqball Club mierzył się z KP Soccer-Calcio Łódź w hali OSiR Włochy – ten mecz wygrali aż 17:1 (5:1). Wynik trzeciego spotkania, białostoczan z Soccer-Calcio, promował do I ligi podopiecznych Patryka Kamińskiego. 

W sezonie zasadniczym, Podkowa Teqball Club o wygranie ligi na Mazowszu rywalizowała przede wszystkim ze Zdrowiem Garwolin. Niezwykle ważne, rewanżowe spotkanie miało miejsce w ostatni weekend lutego, kiedy w Brwinowie (tam zespół rozgrywał większość swoich meczów) zwyciężyli 7:5, do przerwy remisując 2:2. Ten wynik sprawił, że przewaga nad drużyną z Garwolina wzrosła z dwóch do pięciu punktów. Zespół, grający swoje mecze w Brwinowie, w minionym sezonie bardzo dobrze zaprezentował się również w rozgrywkach Pucharu Polski. W pierwszej rundzie niespodziewanie pokonali I-ligowca ze Zgierza 4:3, po trzech bramkach Bartosza Januszewskiego i jednym Michała Kozaczkowa. Dopiero w 1/16 finału Podkowa odpadła z dalszej rywalizacji, po niezwykle zaciętym spotkaniu z ekstraklasowym Red Dragons Pniewy. Do przerwy Podkowa prowadziła 2:1, później 3:2, ale ostatecznie go goście z Wielkopolski wygrali 5:3 i zapewnili sobie awans do dalszych gier. W tym meczu dwie bramki zdobył Bartosz Januszewski, a jednego gola dołożył Mikołaj Rałowiec. 

Trenerem i współzałożycielem sekcji futsalu w Podkowa Teqball Club jest
Patryk Kamiński. Należy pamiętać, że w klubie prężnie działa sekcja teqballu, czyli dyscypliny powstałej w 2014 roku, a będącą piłkarską wersją… tenisa stołowego.

W turnieju Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, zespół z Podkowy zagra w grupie B z ekstraklasowym Orłem Jelcz-Laskowice oraz I-ligowym Widzewem.

Partner strategiczny turnieju

www.sklepzogrodzeniami.pl


Partnerem turnieju

www.lotto.pl


Współorganizator:

www.osirwlochy.waw.plTerminarz:

5 czerwca (sobota):
11:00 Legia Warszawa – AZS UW Wilanów
12:30 Podkowa Teqball – Widzew Łódź
14:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
15:30 Orzeł Futsal – Podkowa Teqball
17:00 AZS UW Wilanów – Śląsk Wrocław
18:30 Widzew Łódź – Orzeł Futsal

6 czerwca (niedziela):
10:00 Mecz o 5. miejsce
11:30 Pierwszy półfinał 1A – 2 B
13:00 Drugi półfinał 2A – 1B
14:30 Mecz o 3. miejsce
16:00 Finał