Legioniści zremisowali na wyjeździe 2:2 z AZS-em UW Wilanów w derbach Warszawy (24. kolejka Futsal Ekstraklasy). Bramki w barwach “Wojskowych” zdobyli Davidson Silva oraz Andre Luiz, rywale byli w stanie dwa razy wyrównać i strzelić decydującego gola tuż przed końcem meczu.

Był to mecz zespołu technicznego z drużyną nastawioną na twardą, męską walkę, często brutalną. Legia od początku przeważała, atakowała, obejmując prowadzenie w 9. minucie, po golu Davidsona Silvy, który z bliska dobił strzał Andre Luiza.

W końcówce pierwszej połowy AZS wyrównał po uderzeniu Miguela Sarmento z dalszej odległości, z ostrego kąta, tuż przy słupku. Przed przerwą legioniści odzyskali prowadzenie za sprawą Luiza, któremu asystował Mykyta Storożuk. Bramka sprawiła, że po zmianie stron “Wojskowi” cały czas atakowali, przeważali, stwarzali kolejne sytuacje. W słupek trafił Silva, poprzeczkę obił Nuno Chuva. W końcówce ekipa z Wilanowa otrzymała zasłużony przedłużony rzut karny, wybroniony przez Warszawskiego.

Gdy wydawało się, że wynik się nie zmieni, to na 0,8 sekundy przed końcem meczu, za delikatne pchnięcie bramkarza sędzia podyktował przedłużony rzut karny, który wykorzystał Franklin Neto.

Legia zremisowała 2:2 z AZS-em, a w najbliższą środę, 6 marca (godz. 18:30), zagra na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski.