Po zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckim los w 1/32 Pucharu Polski przydzielił nam drużynę z 1 Polska Liga Futsalu.

Do dzisiejszego spotkania przystępowaliśmy z celem zwycięstwa i awansu do dalszej rundy. Z drużyną Futsal Victoria Sulejówek znamy się bardzo dobrze i znamy ich zarówno mocne jak, i słabsze strony. Wiedzieliśmy, że będzie to dla nas wymagający przeciwnik. Od samego początku spotkania wyszliśmy bardzo skoncentrowani. Spotkanie zaczyna się dla nas dobrze i w już 3 minucie spotkania po bramce Bartłomieja Świniarskiego wychodzimy na prowadzenie. Mimo przeważania i prowadzenia gry zamiast podwyższenia wyniku goście w 10 minucie doprowadzają do remisu. Nasza drużyna konsekwentnie gra swoje i po upływie 3 kolejnych minut Mariusz Milewski daje nam ponownie prowadzenie w tym spotkaniu.

Chwila nie uwagi w naszych szeregach doprowadza do tego, że zaledwie po upływie 30 sekund goście strzelają bramkę wyrównującą, ale już po 40 sekundach ponownie wychodzimy na prowadzenie. Bramkę na 3 – 2 dla Legii strzela Adam Grzyb. Pierwsza połowa przebiega według naszych założeń przedmeczowych. Bardzo dobrze gramy w obronie, ale brakuje nam skuteczności. Pierwsza połowa mogła zakończyć się wyższym wynikiem, ale nie udaje się nam niestety wykorzystać rzutu karnego przedłużonego, a i piłka 3 krotonie ląduje na słupku lub poprzeczce.

Druga połowa spotkania to konsekwentnie realizowanie przez nas założeń taktycznych. Po upływie 5 minut drugiej połowy i dwóch strzelonych efektownych bramkach przez Mariusza Milewskiego oraz Bartłomieja Świniarskiego wydawało się, że nic złego nam się przytrafi w tym spotkaniu. W 32 minucie meczu, nasz zawodnik Dominik Skorża dostaje drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Przez następne dwie minuty gramy w osłabieniu i goście mają dużą szansę zmniejszenia naszej przewagi. Bardzo mądrze gramy w obronie i mimo osłabienia stwarzamy sobie sytuacje do zdobycia bramki. Gdy wydawało się, że więcej bramek nie padnie w tym spotkaniu, to na 30 sekund przed końcem swoją bramkę dokłada bardzo dobrze dzisiaj grający Krzysztof Jarosz. Spotkanie kończy się naszą wygraną 6 – 2.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszej grze nie wszystko wygląda idealnie i na pewno będziemy ciężko pracować, aby się rozwijać i być coraz lepszą drużyną, ale dzisiejsze spotkanie było najlepszym spotkaniem, jakie do tej pory rozegraliśmy. Bardzo nasz cieszy, że dzisiaj zagraliśmy futsalowo i wychodziły nam zagrania, nad którymi pracujemy na treningach. Cieszy awans, ale najbardziej po dzisiejszym meczu cieszą nas NASI KIBICE. Dziękujemy Wam, że tak licznie wypełniliście naszą halę Osir Włochy w dzielnicy Włochy i razem z nami graliście o awans.

Ps. Dziękujemy Victoria za mecz i powodzenia w 1 Lidze. Niech futsal na Mazowszu rośnie w siłę ?⚽️