W niedzielę legioniści na własnym boisku zmierzyli się z Grinbud KS Gniezno. Był to nasz pierwszy, historyczny mecz w roli gospodarza w 1. lidze. Na rozgrzewkę zawodnicy wybiegli w koszulkach z napisem: “Łukasz jesteśmy z Tobą”. Słowa wsparcia są skierowane w stronę legionisty, który leczy kontuzję.

Z początku legioniści wyglądali na nieco zaskoczonych, jednak świetnie w bramce spisywał się Tomasz Warszawski. W 8. minucie prowadzenie naszej drużynie zapewnił Mariusz Milewski, który popisał się bardzo ładnym strzałem. W 18. minucie odskoczyliśmy na dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Gilńskiego. Po chwili przedłużony rzut karny wykorzystał nasz kapitan Mariusz Milewski.

Po zmianie stron legioniści wciąż byli w natarciu, jednak rywali trzykrotnie ratował słupek. Dopiero w 34. minucie prowadzenie podwyższył Paweł Tarnowski, który sześć minut później postawił kropkę nad „i”. Legioniści pewnie wygrali 5-0 przedłużając passę zwycięstw do trzech. Za tydzień „Wojskowych” czeka wyjazd na ciężki teren do Szczecina.

Autor: Maciej Frydrych