W najbliższą niedzielę, futsaliści Legii pojadą do Sierakowic na mecz 8. kolejki I ligi z We-Metem Futsal Kamienica Królewska. Najbliższy rywal Legii z dotychczasowych sześciu spotkań ligowych wygrał cztery. Zespół z Kaszub, szczególnie na własnym parkiecie są bardzo wymagającym przeciwnikiem, o czym przekonał się m.in. wicelider rozgrywek, FC 10 Zgierz.

Kiedy w lipcu 2019 roku drużyna Futsal Club Kartuzy nie otrzymała licencji na grę w I lidze futsalu, wydawało się, że w powiecie kartuskim upadnie futsal. Jednak przed startem rozgrywek 2019/20, do gry w drugiej lidze zgłosiła się drużyna z Kamienicy Królewskiej, dla której, podobnie jak dla Legii, był to pierwszy sezon ligowy. Dzisiaj ekipa prowadzona przez Piotra Górniewicza występuje już na zapleczu ekstraklasy i plasuje się w ligowej tabeli w ścisłej czołówce. We-Met zajmuje obecnie miejsce piąte, ale ma jeden mecz zaległy.

W ostatniej kolejce zespół z Kamienicy Królewskiej przegrał wyjazdowe spotkanie z LZS-em Bojano. We-Met wyszedł początkowo na dwubramkowe prowadzenie, ale następnie cztery bramki zdobyli gracze Dragona. Podopieczni Piotra Górniewicza zdołali doprowadzić do remisu 4:4, walczyli o zdobycie zwycięskiej bramki, ale ostatecznie to gospodarze, na 15 sekund przed końcem meczu zdobyli piątą bramkę, która dała im komplet punktów.

Łącznie na własnym boisku zespół We-Metu pokonał AZS UG Gdańsk (6:2, później zweryfikowany jako walkower 5:0) i UMKS Zgierz (4:2) oraz przegrał z Orlikiem Mosina 3:7. Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu z Kamienicy Królewskiej są Wojciech Dobek oraz Marcin Choszcz, którzy mają na swoim koncie po sześć bramek. Ofensywa najbliższego rywala Legii jest skuteczniejsza od naszej – gracze z Kaszub zdobywają średnio 5,2 bramki na mecz, podczas gdy legioniści 3,86. Jeśli zaś chodzi o obronę, Legia wypada zdecydowanie korzystniej – dotychczas nasz zespół stracił 10 bramek, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Pod nieobecność pierwszego golkipera naszej drużyny, Tomasza Warszawskiego, w ostatnim spotkaniu z zespołem z Piły legioniści stracili trzy bramki. Tym razem Warszawski jest znajdzie się w składzie Legii na wyjazdowy mecz. Kibice mogą spodziewać się ciekawego spotkania, w którym zamierzamy powalczyć o komplet punktów

Mecz w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 2 w Sierakowicach, rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:00. Link do transmisji spotkania podamy w naszych social mediach tuż przed jego rozpoczęciem.

WE-MET FUTSAL CLUB KAMIENICA KRÓLEWSKA
Bilans (wygrane-remisy-porażki): 4-0-2
Bilans u siebie: 2-0-1
Bramki zdobyte/bramki stracone: 31-21

Skład: Adrian Szuta, Piotr Kąkol, Remigiusz Belgrau (bramkarze) oraz Radosław Regliński, Wojciech Dobek, Sebastian Hinca (k), Błażej Wenta, Bartosz Stencel, Marcin Choszcz, Hubert Syldatk, Jan Cymerman, Kacper Zengerski, Szymon Marszałkowski, Damian Konkel, Julian Wenta, Mateusz Fierka, Damian Wojda.

trener: Piotr Górniewicz

Ostatnie wyniki: AZS UG Gdańsk (d, 6:2, zwer. na 5:0), UMKS Zgierz (d, 4:2), TAF Toruń (w, 1:6), Orlik Mosina (d, 3:7), Victoria Sulejówek (w, 4:8), Dragon Bojano (w, 5:4).

Strzelcy bramek: Wojciech Dobek 6, Marcin Choszcz 6, Sebastian Hinca 4, Damian Konkel 3, Szymon Marszałkowski 3, Radosław Regliński 2, Maciej Młyński 2, Damian Wojda, Bartosz Stencel, Kacper Zengerski.

Termin meczu: niedziela, 8 listopada 2020 roku, g. 17:00
Adres hali: Sierakowice, ul. Spacerowa 14 (hala w SP2)
Pojemność hali: 250 miejsc (mecz bez udziału publiczności)