W najbliższą niedzielę, futsaliści Legii zagrają wyjazdowe spotkania z ostatnią drużyną w tabeli grupy północnej pierwszej ligi, a mianowicie Victorią Sulejówek.

O tym, że rywali, pomimo zajmowanej pozycji w tabeli, lekceważyć nie należy, przekonali się już choćby gracze Futbalo Białystok, którzy jak dobrze pamiętamy, wygrali z Legią na własnym terenie. Ostatnio ponadto Orlik Mosina, również ekipa, która zwyciężyła Legię, bardzo męczyła się z Victorią i ostatecznie, po zaciętej rywalizacji zwyciężyła 4:2. Zespół z Sulejówka dysponuje bardzo szeroką kadrą, liczącą 25 zawodników

Victoria w obecnym sezonie wygrała jedno spotkanie oraz jedno zremisowała (na wyjeździe z BestDrive Piła) i poniosła dziewięć porażek. W minionym sezonie zespół radził sobie podobnie – z 15 rozegranych spotkań wygrał trzy i zajął przedostatnie miejsce w przerwanym przez pandemię koronawirusa sezonie. Victoria awans do I ligi wywalczyła rok przed Legią, zresztą po części naszym kosztem. Zespół z Sulejówka rywalizował wówczas o awans z Win-Win Warszawa, czyli protoplastą naszej sekcji – w barwach Win-Win grało kilku graczy z obecnej kadry Legii.

Najlepszym strzelcem drużyny z Sulejówka jest Szymon Szymańczuk – kapitan drużyny ma na swoim koncie sześć bramek. Łącznie bramki dl Victorii zdobywało dziesięciu zawodników. Największym problemem najbliższego rywala Legii jest defensywa, o czym najlepiej świadczy aż 61 straconych bramek na tym etapie rozgrywek. Dwukrotnie tracili po 10 bramek i więcej, przegrywając na własnym parkiecie z TAF-em Toruń (2:10) oraz AZS-em UG Gdańsk (3:11). W ostatniej kolejce “Victa” przegrała na wyjeździe z LZS-em Bojano 5:8 i była to siódma kolejna porażka zespołu. Zapewne gracze z Sulejówka zrobią wszystko, aby złą serię przerwać w najbliższą niedzielę, przy okazji meczu z Legią. Nasi gracze muszą przystąpić do spotkania podwójnie skoncentrowani, bez oglądania się na ligową tabelę. Szczególnie wobec porażek poniesionych w dwóch ostatnich wyjazdowych meczach, w Toruniu i Mosinie. Victoria na własnym boisku wygrała jedno z sześciu spotkań i ma bilans bramkowy 18:38. Z kolei Legia na wyjazdach wygrała cztery spotkania, zaliczyła trzy porażki, a nasz wyjazdowy bilans bramkowy to 25:7

Początek niedzielnego spotkania w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr1 przy ul. ul. Idzikowskiego 2a w Sulejówku o godzinie 14:00. Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć na kanale Youtube Victorii Sulejówek.

VICTORIA SULEJÓWEK
Bilans (wygrane-remisy-porażki): 1-1-9
Bilans u siebie: 1-0-5
Bramki zdobyte/bramki stracone: 30-61

Skład: Adrian Frankowski, Kamil Kajetaniak, Mikołaj Subocz (bramkarze) oraz Łukasz Choiński, Karol Domżała, Piotr Hereśniak, Konrad Kowalski, Michał Kozłowski, Michał Madej, Daniel Matwiejczyk, Dominik Michałowski, Piotr Miziński, Daniel Muzyk, Mateusz Nowakowski, Mateusz Olkowski, Jakub Piotrzkowicz, Tomasz Piórkowski, Dominik Szarpak, Mateusz Szarpak, Paweł Szymańczuk, Szymon Szymańczuk, Piotr Terlecki, Sebastian Urbańczyk, Sylwester Wielgat, Piotr Wielgus.
trener: Zuzanna Nikisz

Ostatnie wyniki: Futsal Szczecin (d, 2:3), Futsal Oborniki (w, 5:1), Futbalo Białystok (d, 6:2), BestDrive Piła (w, 1:1), We-Met Kamienica Królewska (d, 4:8), UMKS Zgierz (w, 5:3), TAF Toruń (d, 2:10), Orlik Mosina (w, 4:2), AZS UG Gdańsk (d, 3:11), Widzew Łódź (d, 1:4), LZS Bojano (w, 8:5).

Strzelcy bramek: Szymon Szymańczuk 6, Sylwester Wielgat 4, Dominik Szarpak 3, Mateusz Nowakowski 3, Karol Domżała 2, Daniel Matwiejczyk 2, Jakub Piotrzkowicz, Piotr Hereśniak, Piotr Terlecki, Konrad Kowalski.

Termin meczu: niedziela, 6 grudnia 2020 roku, g. 14:00
Adres hali: Sulejówek, ul. Idzikowskiego 2a (SP nr1)
Pojemność hali: mecz bez udziału publiczności