Toruńska Akademia Futsalu Toruń będzie rywalem Legii w 10. serii spotkań I ligi futsalu. Toruński klub został założony w roku 2008 i od tego czasu nabrał sporo doświadczenia zarówno w futsalu seniorskim, jak i młodzieżowym, w którym w ostatnich latach w różnych kategoriach wiekowych zalicza się do krajowej czołówki.

Ostatni sezon torunianie zakończyli na miejscu piątym w I lidze, z bilansem 8 zwycięstw, 3 remisów i 4 porażek. W sezonie obecnym, podopieczni Michała Suchockiego wygrali cztery z dziewięciu rozegranych spotkań. Na własnym parkiecie zwyciężyli dwukrotnie i ponieśli trzy porażki. Gracze TAF-u przegrali m.in. dość wyraźnie z We-Metem Kamienica Królewska (1:6), ale potrafili zwyciężyć na przykład Futbalo Białystok (6:3). Po porażce na własnym boisku z Orlikiem Mosina (4:6), torunianie wygrali trzy ostatnie mecze ligowe. Najpierw bardzo wysoko zwyciężyli Victorię Sulejówek (10:2), następnie pokonali Widzew (4:1), a w ostatniej serii gier nie dali szans w wyjazdowym meczu LZS-owi Bojano (6:4).

TAF prezentuje bardzo ofensywny styl, efektem czego jest liczba bramek zdobytych niemal identyczna, co traconych. Średnio w jednym spotkaniu torunianie zdobywają 4,7 bramki, to wynik lepszy od legionistów, i najlepszy w I lidze (wraz z FC 10 Zgierz). Pod względem skuteczności gry obronnej, TAF nie prezentuje się już tak dobrze, i tu należy szukać przewagi naszej drużyny, która do niedzielnego meczu przystąpi jako zdecydowany faworyt. Pomimo sporej liczby traconych bramek, dobre noty po wielu meczach zbierał podstawowy golkiper toruńskiego zespołu, Dawid Kraśniewski.

Zdecydowanie najlepszym strzelcem zespołu najbliższego rywala Legii jest Dawid Kawka, który w dotychczasowych meczach zdobył 11 bramek. Po pięć trafień na swoim koncie mają Maciej Jankowski, Jakub Wiśniewski oraz pełniący obowiązki grającego asystenta trenera, Mateusz Kończalski.

Spotkanie 10. kolejki I ligi rozegrane zostanie na obrzeżach Torunia od strony Lubicza, w hali Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej 4 w Grębocinie. Bezpośrednią transmisję z meczu, od godziny 15:00 w niedzielę, będzie można obejrzeć na kanale Youtube KPsport.pl.

TAF TORUŃ
Bilans (wygrane-remisy-porażki): 4-0-5
Bilans u siebie: 2-0-3
Bramki zdobyte/bramki stracone: 43-44

Skład: Dawid Kraśniewski, Michał Zapała (bramkarze), Mateusz Chojnacki, Kamil Domański, Jakub Hapka, Maciej Jankowski, Dawid Kawka, Mateusz Kończalski, Michał Kukowski, Filip Mierzejewski, Bartosz Przypis, Michał Suchocki, Bartosz Wilkanowski, Jakub Wiśniewski, Kacper Zboralski, Dawid Zielaskiewicz.
trener: Michał Suchocki, as. Mateusz Kończalski

Ostatnie wyniki: Futbalo Białystok (d, 6:3), Best Drive Piła (w, 5:3), We-Met Kamienica Królewska (d, 1:6), UMKS Zgierz (w, 9:5), AZS UG Gdańsk (d, 4:8), Orlik Mosina (d, 4:6), Victoria Sulejówek (w, 2:10), Widzew Łódź (d, 4:1), LZS Bojano (w, 4:6).
Strzelcy bramek: Dawid Kawka 11, Maciej Jankowski 5, Jakub Wiśniewski 5, Mateusz Kończalski 5, Bartosz Przypis 3, Jakub Hapka 3, Michał Kukowski 2, Kamil Domański 2, Michał Suchocki 2, Filip Mierzejewski 2.

Termin meczu: niedziela, 22 listopada 2020 roku, g. 15:00
Adres hali: Grębocin, ul. Szkolna 4
Pojemność hali: 200 miejsc (mecz bez udziału publiczności)