W szóstej kolejce I ligi futsalu zawodnicy Legii udadzą się do Białegostoku na mecz z miejscowym Futbalo – klubem powstałym podobnie jak nasza sekcja w 2019 r. Legioniści po pięciu seriach spotkań mają na swoim koncie komplet punktów i prowadzą w ligowej tabeli. Futbalo plasuje się na miejscu szóstym, z bilansem dwóch zwycięstw, jednego remisu i dwóch porażek. W ostatni weekend zespół z Białegostoku zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu z LZS-em Bojano, a obie bramki padły w ostatnich minutach spotkania. Dla Futbalo gola na wagę jednego punktu zdobył, grając po wycofaniu bramkarza, na dwie minuty przed końcem spotkania Jacek Stefanowicz (po asyście Jakuba Małyszki), który występy w futsalowym zespole łączy z grą w III-ligowym KS Wasilków. Trener białostoczan, Jakub Budźko po spotkaniu chwalił postawę bramkarza, Mateusza Grabowskiego, który kilka razy uchronił zespół przed utratą bramki. “Teraz już skupiamy się na piątkowym meczu z liderem i mamy nadzieję na przerwanie zwycięskiej passy Legii” – powiedział szkoleniowiec Futbalo.

Najlepszym strzelcem białostockiej drużyny jest wychowanek Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, Hubert Stachurski, który ma na swoim koncie pięć trafień w pięciu dotychczasowych meczach zaplecza futsalowej ekstraklasy. Zespół z Podlasia zdecydowanie lepiej spisuje się we własnej hali niż w meczach wyjazdowych – w swojej hali wysoko wygrali oba dotychczasowe spotkania, z Orlikiem Mosina (6:2) oraz Widzewem (6:1). Legia z kolei ma na swoim koncie trzy wygrane na wyjazdach, więc liczymy, że dobra seria naszego zespołu zostanie podtrzymana.

FUTBALO BIAŁYSTOK

Bilans (wygrane-remisy-porażki): 2-1-2
Bilans u siebie: 2-0-0
Bramki zdobyte/bramki stracone: 18-15

Skład: Jakub Szatyłowicz, Dawid Tur, Mateusz Grabowski, Karol Pawłowski (bramkarze) oraz Marcin Borowik, Adrian Niegowski, Jacek Stefanowicz, Jakub Małyszko, Tomasz Koniczek, Konrad Niegowski, Maciej Fiłonowicz, Dawid Charkiewicz, Damian Grabowski, Maciej Stachelek, Jakub Konon, Bartek Borowik, Hubert Zalewski, Kacper Głowicki, Adrian Turowski, Michał Poduch, Przemek Panek.

trenerzy: Jakub Budźko, as. Tomasz Koniczek i Adam Butkiewicz

Ostatnie wyniki: TAF Toruń (w, 6:3), Orlik Mosina (d, 6:2), Victoria Sulejówek (w, 6:2), Widzew Łódź (d, 6:1), LZS Bojano (w, 1:1).

Strzelcy bramek: Hubert Stachurski 5, Damian Grabowski 3, Jakub Małyszko 2, Bartosz Borowik 2, Jakub Konon 2, Tomasz Koniczek, Konrad Niegowski, Adrian Niegowski, Jacek Stefanowicz.

Termin meczu: piątek, 23 października 2020 roku, g.21:00
Adres hali: Białystok, ul. Jesienna 8
Pojemność hali: Mecz bez udziału publiczności