W sobotę o godzinie 16 ponownie rozegramy mecz na pomorzu, jednak tym razem naszym rywalem będzie drużyna z Gdańska. Zmierzymy się AZS-em UG Gdańsk, czyli drużyną stawianą w roli faworyta grupy północnej 1. ligi futsalu. Gdańszczanie kilka lat grali na najwyższym szczeblu krajowym, jednak w sezonie 2018/19 spadli do pierwszej ligi. W zeszłym sezonie zajęli wysokie czwarte miejsce, ale do pozycji premiowanej awansem zabrakło im dwanaście oczek. „Biało-niebiescy” zdobyli 62 bramki, za to stracili 47. Ku zdziwieniu szybko pożegnali się z Pucharem Polski, bo już w 1/32 nie dali rady Grupie CRB Mrówka Mosina.

Przed aktualnym sezonem gdańszczanie wzięli udział w Wilanów Futsal Cup 2020. W turnieju nie zabrakło również naszej ekipy. Traf chciał, że w meczu o trzecie miejsce przyszło nam się zmierzyć właśnie z AZS-em UG Gdańsk. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy skromnie 1-0, jednak po zmianie stron zupełnie zdominowaliśmy rywala. Ostatecznie zwyciężyliśmy 5-1, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z trzeciego miejsca w tych zawodach.

Inauguracja aktualnego sezonu dla gdańszczan nie była udana. Był to zdecydowany falstart, gdyż 2-6 polegli w starciu z We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Beniaminek od początku postawił twarde warunki i na swoim placu ograł zdecydowanego faworyta. Przed nami na pewno ciężkie spotkanie, jednak do Trójmiasta jedziemy walczyć o zwycięstwo!

Autor: Maciej Frydrych