UKS Orlik Mosina, występujący w obecnym sezonie jako Amrack CRB Mrówka Orlik, to klub założony w roku 2012, powstały na bazie KS-u 1920 Mosina, założonego sześć lat wcześniej.

Futsaliści z Mosiny pierwsze treningi rozpoczęli we wrześniu 2006 roku i początkowo występowali w rozgrywkach III ligi. Najpierw kadra zespołu opierała się na graczach Elegantów Mosina, wspierana była pojedynczymi zawodnikami z Poznania. Z czasem w klubie zaczęli regularnie występować zawodnicy Akademii FC Pniewy, jak również innych drużyn trenujących na co dzień piłkę 11-osobową. W 2008 roku klub wywalczył pierwszy w historii awans do I ligi futsalu. Obecnie Orlik Mosina, podobnie jak Legia, jest beniaminkiem pierwszej ligi.

Grającym trenerem zespołu z Mosiny jest Michał Wasielewski, który jest podstawowym bramkarzem swojego klubu. Z kolei inny golkiper UKS-u, Krzysztof Bartkowiak z powodu kontuzji kolana, nie będzie mógł zagrać do końca tego roku. W dotychczasowych spotkaniach Orlik stracił 41 bramek, dokładnie tyle samo ile sam zdołał strzelić. Zdecydowanie najlepszym strzelcem drużyny jest 36-letni Daniel Lebiedziński, zdobywca 15 goli w ośmiu spotkaniach. Lebiedziński ma na swoim koncie występy w ekstraklasie futsalu w Chrobrym Głogów oraz Wiśle Kraków. Lebiedziński zdobył wszystkie cztery bramki w ostatnim meczu drużyny z LZS-em Bojano. W kadrze UKS-u znajduje się Ukrainiec (najczęściej karany żółtymi kartkami w zespole), Sehij Czamucha oraz Białorusin, Witalij Downarowicz. Ten pierwszy zdobył cztery bramki w wyjazdowym meczu z We-Metem Kamienica Królewska, wcześniej grał już w I lidze w barwach Futsalu Leszno. Downarowicz z kolei, słynie z bardzo dobrego uderzenia z lewej nogi – był jednym z najlepszych graczy Orlika w poprzednim sezonie w drugiej lidze. Z kolei doświadczony Dariusz Pieczyński to były kapitan reprezentacji Polski, a także zdobywca ponad 100 bramek w futsalowej ekstraklasie.

Orlik w obecnym sezonie, z 10 rozegranych spotkań wygrał 5 razy oraz dwa zremisował, a dorobek 17 punktów plasuje zespół na czwartym miejscu w tabeli I ligi. Na własnym parkiecie najbliższy rywal Legii przegrał tylko raz – z UMKS-em Zgierz (3:8). W ostatnich dwóch spotkaniach na własnym boisku, UKS wygrywał po 4:2 z Victorię Sulejówek oraz LZS-em Bojano. W między czasie przegrali z kolei na wyjeździe z Widzewem 3:7.

Początek spotkania Orlik – Legia w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00. Liczymy na dobry występ naszego zespołu, który bez wątpienia będzie chciał się zrehabilitować za słaby występ tydzień wcześniej w Toruniu.

UKS ORLIK MOSINA
Bilans (wygrane-remisy-porażki): 5-2-3
Bilans u siebie: 3-2-1
Bramki zdobyte/bramki stracone: 41-41

Skład: Michał Wasielewski, Dominik Krystkowiak, Jarosław Matuszewski, Krzysztof Bartkowiak (bramkarze), Norbert Badura, Serhii Chamukha, Vitali Daunarovich, Tomasz Gajewski, Jakub Jaworski, Daniel Lebiedziński, Marcin Napierała, Adam Pawlak, Łukasz Pieczyński, Dariusz Pieczyński, Dawid Śmiłowski, Szymon Wichtowski.
trener: Michał Wasielewski

Ostatnie wyniki: Futsal Oborniki (d, 3:3), Futbalo Białystok (w, 6:2), BestDrive Piła (d, 7:4), We-Met Kamienica Królewska (w, 3:7), UMKS Zgierz (d, 3:8), TAF Toruń (w, 4:6), AZS UG Gdańsk (d, 2:2), Victoria Sulejówek (d, 4:2), Widzew Łódź (w, 7:3), LZS Bojano (d, 4:2).

Strzelcy bramek: Daniel Lebiedziński 15, Szymon Wichtowski 6, Marcin Napierała 5, Łukasz Pieczyński 5, Serhii Chamukha 4, Vitali Daunarovich 2, Dawid Śmiłowski 2, Dariusz Pieczyński.

Termin meczu: niedziela, 29 listopada 2020 roku, g. 14:00
Adres hali: Mosina, ul. Krasickiego 16 (hala OSiR)
Pojemność hali: 364 miejsca (mecz bez udziału publiczności)