Kacper Zalewski to kolejny utalentowany młodzieżowiec, który wzmacnia drużynę futsalowej Legii przed sezonem 2020/21. Kacper dotychczas występował w II-ligowym Zdrowiu Garwolin i jest czwartym graczem tego klubu, który w ostatnich miesiącach przejdzie z Garwolina do Legii.

“W Legii występuje trzech zawodników, z którymi wcześniej grałem w Zdrowiu Garwolin, więc na pewno będzie łatwiej o zgranie i aklimatyzację. Jestem pod wrażeniem treningów prowadzonych w Legii – są one bardzo profesjonalnie przygotowane” – mówi nowy gracz naszego klubu. 

Utalentowany zawodnik w tym roku wystąpił z zespołem z Garwolina w turnieju finałowym futsalowych Mistrzostw Polski do lat 18, a w roku ubiegłym miał okazję zagrać na Mistrzostwach Polski do lat 20, gdzie Zdrowie wspierał golkiper Legii, Tomek Warszawski. “To moje pierwsze kroki w seniorskim futsalu. Jestem jeszcze młodym zawodnikiem i zdaję sobie sprawę z tego, że są w Legii zawodnicy z bogatą przeszłością i większym ode mnie doświadczeniem. Mimo wszystko nie ukrywam, że przyszedłem do Legii, aby grać” – mówi Kacper. 

Zalewski miał okazję grać przeciwko Legii w minionym sezonie, w niezwykle zaciętym spotkaniu zakończonym wygraną legionistów 2-1. “Od początku przyjazdu na halę byłem mocno zestresowany, bo był to mój pierwszy mecz w seniorskiej drużynie Zdrowia Garwolin. Bardzo podobała mi się atmosfera, w jakiej przyszło mi grać w legijnej hali. Mimo porażki 1:2, uważam, że zagrałem wówczas dobry mecz” – wspomina Zalewski. 

Kacper Zalewski grę w futsalowej I lidze w barwach Legii, łączyć będzie z występami w IV-ligowej Wildze Garwolin w piłce 11-osobowej.