Piłkarski Mistrz Polski ogłasza powstanie drużyny futsalowej. Nowa sekcja Legii Warszawa będzie funkcjonować na bazie stowarzyszenia WIN WIN, które od 2013 roku, dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa i klubu prowadziło program aktywizacji sportowej dla młodzieży z warszawskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz założyło własny zespół.

– To wielki powód do satysfakcji, że po powstaniu sekcji ampfutbolowej nasza piłkarska rodzina znowu się powiększa. Autentyczna pasja i poświęcenie zawodników, którzy na swojej drodze życiowej mijali wiele przeszkód, przekonały nas, żeby pomóc w ich rozwoju sportowym i profesjonalizować organizację klubu. Dziękujemy kibicom Legii za wieloletnie zaangażowanie w działalność stowarzyszenia i wspieranie marzeń chłopców, którzy dzięki sportowi zyskali nowe perspektywy. Powstanie sekcji futsalowej postrzegamy jako projekt o charakterze społecznym. Legioniści kolejny raz pokazali ogromną siłę pozytywnego zmieniania trudnej rzeczywistości – mówi członek zarządu Legii Warszawa Jarosław Jankowski.

W ramach organizowanego przez kibiców Legii projektu WIN WIN, który przeznaczony jest do dotkniętej ryzykiem wykluczenia społecznego młodzieży z domów dziecka, miejskich ośrodków socjoterapii i świetlic środowiskowych, utworzono dwie drużyny, które występowały w cyklicznych rozgrywkach Ligi Biznesu Legii Warszawa na boisku bocznym przy ul. Łazienkowskiej 3. Zawodnicy w wieku 15 – 19 lat objęci programem stowarzyszenia otrzymali szansę aktywizacji sportowej i integracji społecznej, która ułatwi im wejście w dorosłe życie. W ubiegłym roku stowarzyszenie powołało do życia klub futsalowy, który zakończył rozgrywki II ligi w województwie mazowieckim na trzecim miejscu.

Oprócz „wychowanków” stowarzyszenia, którzy dzięki uczestnictwu w programie WIN WIN rozpoczynali swoją przygodę z futsalem, w kadrze zespołu znajdują się profesjonalni zawodnicy, m.in. wicemistrzowie świata w piłce sześcioosobowej Mateusz Łysik i Mateusz Gliński oraz były
reprezentant, mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski Mariusz Milewski.

– Bycie częścią Legii Warszawa to dla nas zaszczyt i spełnienie marzeń. Osoby tworzące nasze stowarzyszenie to wieloletni, oddani kibicie Legii. Wywodzimy się z projektu dla młodzieży zagrożonej wykluczeniami prowadzonego przez kibiców przy wsparciu klubu. Projekt społeczny trwa i trwać będzie nadal, ale od blisko roku inwestujemy nasze środki głównie w futsal. Jest to dynamiczna odmiana piłki nożnej, z którą wiążemy dalekosiężne plany na przyszłość. Klub już od tego sezonu został wzmocniony doświadczonymi zawodnikami. Rozpoczynamy grę od II ligi, ale naszym zadaniem jest jak najszybszy awans do Ekstraklasy i walka o najwyższe cele, tak jak Legię Warszawa przystało – mówi opiekun sekcji Krzysztof Nowiński.