Konrad jest wieloletnim kibicem Legii Warszawa, dla którego możliwość dołączenia do legijnej rodziny jest wielką radością. Jego zadaniem będzie pomoc zawodnikom w przypadku kontuzji i zmniejszenie ryzyka wystąpienia urazów.

Konrad Udałowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie gdzie studiował Fizjoterapię na wydziale Rehabilitacji Ruchowej. Od początku swojej pracy zawodowej (2012 rok) prowadzi własną praktykę. Od ponad 10 lat uczestniczy i zdobywa certyfikaty w specjalistycznych szkoleniach w zakresie fizjoterapii.

W procesie leczenia bazuje na najnowszej wiedzy w terapii manualnej, wykorzystując model pracy mięśniowo-powięziowej. Głównym narzędziem jest metoda Fascial Manipulation by Stecco, ale Konrad korzysta również z innych konceptów terapeutycznych jak np. metoda GDS i łączy w swojej praktyce techniki pracy na tkankach miękkich zaczerpnięte m.in. z osteopatii, medycyny chińskiej czy masażu głębokiego.

Celem terapii jest leczenie przyczynowo-skutkowe oparte zarówno na szerokim wywiadzie jak i badaniu funkcjonalnym (testy ruchowe), palpacyjnym (dotykowym), a także tzw. body reading (postawa ciała). Na tej podstawie stawiana jest diagnoza i opracowywany zostaje plan terapii. Podejście to wymusza traktowanie ciała jako całości i analizowanie go wielopłaszczyznowo – biorąc pod uwagę aspekty związane zarówno z napięciami mechanicznymi jak i psycho-somatycznymi (stres, emocje), czy wisceralnymi (narządy wewnętrzne i ich powięź).

Konrad traktuje priorytetowo indywidualne podejście do każdego pacjenta i budowanie świadomości jego ciała, które jest fundamentem procesu leczenia. W gabinecie zajmuje się m.in.:

  • rehabilitacją pourazową – złamania, skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenia więzadeł, mikrourazy mięśniowe itd.;
  • rehabilitacją pooperacyjną: aparatu ruchu np. stawy, mięśnie, łąkotki oraz aparatu trzewnego – wszystkie narządy wewnętrzne;
  • rehabilitacją sportową – urazy i przeciążenia wynikające z uprawiania konkretnej dyscypliny sportu, a także szeroko pojęta profilaktyka przeciwurazowa (stretching, regeneracja tkankowa itp.);
  • terapią dolegliwości wisceralnych (np. refluks, zaburzenia skóry czy jakiekolwiek inne dysfunkcje układów ciała – pokarmowego, oddechowego, krwionośnego, metabolicznego, immunologicznego, limfatycznego);
  • terapią związaną z wszystkimi bólami ciała m.in. rwa kulszowa, łokieć tenisisty, migreny, ostrogi piętowe, zespół cieśni nadgarstka, zamrożony bark, zespół górnego otworu klatki piersiowej, wady postawy, dyskopatie i wiele innych…

Prywatnie Konrad jest szczęśliwym małżonkiem i właścicielem labradora o imieniu Nero. W wolnej chwili uwielbia oglądać mecze, chodzić na spacery i pogłębiać swoją wiedzę na temat ludzkiego ciała.

fot. Jacek Wójcikowski