W miniony weekend zagraliśmy w Szczecinie, gdzie zmierzyliśmy się z Futsal Szczecin. Wynik już w 35. sekundzie otworzył Michał Zalewski, który z bliskiej odległości pokonał golkipera szczecinian. Następnie spotkanie było bardzo wyrównane. Kilkakrotnie bardzo dobrymi interwencjami popisał się nasz bramkarz.

Grę prowadził zespół ze Szczecina, jednak nasze akcje również były bardzo groźne. Obu ekipom brakowało skuteczności. Pod koniec drugiej połowy legioniści dołożyli kolejne trafienie. Po dalekim zagraniu piłkę w siatce umieścił Paweł Tarnowski. Po meczu trener “Wojskowych” Paweł Juchniewicz na łamach naszego patrona medialnego RDC przyznał, że był to trudny wyjazd. Szczecinianie grali mocno fizycznie, nastawili się na walkę o każdą piłkę, wiec kluczem do zwycięstwa była skuteczna obrona. Dodatkowo w naszych barwach zabrakło kilku podstawowych zawodników, przez co wystąpiły dosyć eksperymentalne czwórki.

Czwarty mecz legionistów i czwarte zwycięstwo! Za tydzień w niedzielę o godzinie 14 na hali przy ul. Gładkiej „Wojskowi” zagrają z Futsal Oborniki.

Autor: Maciej Frydrych