Futsaliści Legii doczekali się pierwszego zwycięstwa w sezonie. Warszawiacy wygrali na wyjeździe 5:3 z Clearexem Chorzów w 12. kolejce ekstraklasy. Po dwie bramki zdobyli Paweł Tarnowski i Michał Knajdrowski, a jednego gola strzelił Radosław Marcinkowski.
W mecz lepiej weszli rywale, którzy w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą Pawła Barańskiego. Legioniści odpowiedzieli po niecałym kwadransie. Davidson Silva wycofał do Pawła Tarnowskiego, ten zagrał na dalszy słupek, do Radosława Marcinkowskiego, który dostawił nogę i skutecznie zamknął akcję.

Clearex odzyskał prowadzenie już po 54 sekundach drugiej połowy. Bramkę zdobył Sebastian Brocki, który przeciął dogranie z autu. Legia zareagowała bardzo szybko, odpowiednio – ponownie wyrównała. Przechwyt Andre Luiza spowodował, że piłka trafiła (na prawą stronę) do Tarnowskiego, a ten umieścił ją w siatce. Warszawiacy poszli za ciosem – Michał Knajdrowski strzelił gola po akcji z rzutu rożnego.

Nie minęło wiele czasu, a było już 4:2 dla “Wojskowych”. Drugą bramkę zdobył Tarnowski, a po chwili chorzowianie odpowiedzieli drugim trafieniem Brockiego. Wynik rywalizacji (5:3) – po zagraniu autu przez Silvę – ustalił Knajdrowski, który zastawił się z piłką, obrócił się i pokonał bramkarza Clearexu.

Legia odniosła pierwsze zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie od 30 kwietnia. Co więcej, wygrała pierwszy raz w tym sezonie i odrobiła sporo strat do bezpiecznej strefy w tabeli. W przyszłą sobotę, 3 grudnia (godz. 18:00), “Wojskowi” zmierzą się u siebie z Constractem Lubawa.

1. kolejka Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów – Legia Warszawa 3:5 (1:1)
    Barański (6. min.), Brocki (21. min., 31. min.) – Marcinkowski (14. min.), Tarnowski (22. min., 30. min.), Knajdrowski (29. min., 40. min.)

Żółte kartki: Dewucki – Grzyb, Luiz

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Marcinkowski, Knajdrowski, Milewski, Gliński