Wczorajsze spotkanie było spotkaniem lidera z wiceliderem, było meczem na szczycie II Ligi Futsalu Mzpn. Remis w tym spotkaniu zapewniał nam już zwycięstwo w lidze, ale wyszliśmy na boisko, aby wygrać.

Spotkanie zaczyna się od bardzo spokojnej gry obu drużyn. Z upływem minut zaznacza się nasza przewaga. Prowadzimy grę i bardzo cierpliwie budujemy nasze akcje ofensywne. Konsekwentnie realizujemy założenia przedmeczowe. Ta konsekwencja przynosi nam pierwszą bramkę. Bramkę samobójczą, ale po bardzo ładnej zespołowe akcji. Obie drużyn prowadzą otwartą grę i dążą do zdobycia bramki, ale to naszej drużynie po golu Mariusza Milewskiego udaje się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że do przerwy nic już się nie wydarzy na 2 sekundy przed syreną kończącą połowę goście po 6-tym naszym faulu stają przed szansą zmniejszenia różnicy bramkowej. Zawodnik Zdrowie Garwolin strzela bardzo mocno, ale nie celnie. Na przerwę schodzimy z prowadzeniem 2 – 0.

Druga połowa ma już całkowicie inne oblicze. Goście wychodzą na nią bardzo zmotywowani i przejmują inicjatywę. Strzelają bramkę kontaktową i dążą do wyrównania w tym spotkaniu. Spotkanie niestety się zaostrza i obie drużyny dosyć często faulują. Po jednej z akcji gości nasz bramkarz dostaje czerwoną kartkę. Stwarzamy sobie sytuacje do podwyższenia wyniku, ale brakuje nam tej konsekwencji, którą mieliśmy w pierwszej połowie. Zdrowie Garwolin walczy o wyrównanie, ale mądrze wybijamy ich z uderzenia. Po jednej z naszych szybkich akcji zawodnik gości fauluje po raz 6-sty i tym razem na 4 min przed końcem meczu to nasza drużyna staje przed szansą wykonania rzutu karnego przedłużonego. Niestety nasz zawodnik strzela nie celnie i wynik pozostaje bez zmian.

Do końca spotkania wynik nie ulega zmianie i to nasza drużyna może cieszyć się, że zwycięstwa i zagwarantowania sobie na kolejkę przed końcem mistrzostwa II ligi na Mazowszu. Druga połowa nie była dobra w naszym wykonaniu, ale mimo nie najlepszej gry pokazaliśmy, że drużyna ma charakter i mimo tego, że nie idzie, potrafi wygrać.

Dziękujemy naszym kibicom, którzy niezbyt korzystnej pory pojawili się na hali, aby nas wspierać. Dziękujemy.

Wygraliśmy ligę, gramy w barażach o awans do 1 ligi. Ale za nim baraże pozostało nam jeszcze jedno spotkanie ligowe, na które już dzisiaj bardzo Was zapraszamy.

W niedzielę 15.03.2020r. o godz.13: 00 podejmiemy “Młodą Sforę”- drużynę UKS Victoria Solec.