Za nami derbowe spotkanie z Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa. Do spotkania przystępowaliśmy w roli zdecydowanego faworyta i jak na faworyta cel mieliśmy jeden-wygrać. Niestety skończyło się naszą pierwszą porażką w sezonie…

Spotkanie rozpoczyna się … i tu najlepiej byłoby ominąć opis tej części spotkania. Zagraliśmy źle, brakowała nam szybkości w rozgrywaniu akcji, nie było wymienności pozycji, w defensywie brakowało nam zdecydowania w odbiorze a przedwszystkim,brakowało nam pomysłu na bardzo dobrze grający tego dnia AZS AWF. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że jedyną dla naszej drużyny bramkę w tej części spotkania strzela debiutujący w naszych barwach Sebastian Papiernik.

W drugiej połowie nasza gra wygląda już zdecydowanie lepiej. Od pierwszych minut ruszamy do zdecydowanych ataków. Bardzo szybko strzelamy dwie bramki. Stwarzamy kolejne sytuacje do wyrównania. Drużyna gości bardzo ofiarnie broniłą dostępu do własnej bramki sporadycznie kontratakując. Właśnie jedna z takich kontr przynosi gościom 5 bramkę. Na tablicy wyników jest 5-3 dla AZS AWF. Do końca spotkania pozostaje dużo czasu i nie zamierzamy się poddać. Co moment pod bramką gości stwarzamy zagrożenie, ale rewelacyjnie w bramce AZS AWF spisuje się bramkarz gości. Ostrzeliwujemy słupki, poprzeczki, ale ten dzień nie jest naszym najlepszym. Walczymy do końca i na 45 sekund przed końcem doprowadzamy do remisu. Nie zamierzamy na tym poprzestać i mamy jeszcze dwie okazje do podwyższenia wyniku, ale to młodzi gracze AZS AWF strzelają zwycięską bramkę. Po 6-tym faulu naszej drużyny sędzia dyktuje rzut karny przedłużony, który goście wykorzystują i nasza pierwsza w historii oficjalna porażka staje się faktem.

Mimo dobrej drugiej połowy i bardzo dużej woli walki z naszej strony to spotkanie było najsłabszym w naszym wykonaniu w tych rozgrywkach. Bardzo dziękujemy naszym kibicom, którzy we wtorkowy późny wieczór byli z nami i którzy mimo przegranego spotkania docenili naszą walkę w drugiej części spotkania.
Legia To Legia – dla nas, ludzi, którzy budują sekcję, te słowa kryją wiele wartości. Jedną z nich jest walka. Zrobimy wszystko, aby w następnym naszym spotkaniu, które rozegramy 08.02.2020 o godz. 18:00 w 1/16 Pucharu Polski z ekstraklasowym Red Devils Futsal Club Chojnice nie zabrakło tego, czego brakował nam w spotkaniu z AZS AWF Warszawa.
Już dzisiaj bardzo serdecznie Was zapraszamy na nasze pucharowe spotkanie.
Budujmy razem legijny futsal!

II liga: Legia Warszawa 5-6 (1-4) AZS AWF Warszawa
0-1 – 4′ Filip Stępniak
0-2 – 8′ Filip Stępniak
0-3 – 12′ Rafał Karolik
1-3 – 14′ Sebastian Papiernik
1-4 – 17′ Mateusz Kijewski
2-4 – 21′ Adam Grzyb
3-4 – 22′ Krzysztof Jarosz
3-5 – 24′ Filip Hebda
4-5 – 28′ Paweł Tarnowski
5-5 – 39′ Mateusz Gliński
5-6 – 40′ Filip Stępniak
Legia: Tomasz Warszawski (br), Mateusz Gliński, Krzyszof Jarosz, Adam Grzyb, Mariusz Milewski (k) oraz Adam Świątkowski (br), Dominik Skorża, Paweł Juchniewicz, Tomasz Doliński, Łukasz Krupnik, Paweł Tarnowski, Sebastian Papiernik, Olaf Wójtowicz.
trener: Paweł Juchniewicz

AZS: Dawid Wasążnik (br), Matheus Franco, Filip Hebda, Filip Pawłowicz, Szymon Staska oraz Rafał Nasiłowski (br), Rafał Karolik, Mateusz Kijewski (k), Patryk Niemyjski, FIlip Stępniak, Alan Stępniewski, Jakub Złomańczuk, Tomasz Żebrowski.
trener: Zbigniew Tyc

Żółte kartki: Sebastian Papiernik, Mateusz Gliński (Legia).

Sędziowie: Paweł Roguski, Grzegorz Szczodry oraz Marta Brudnicka (stolikowa) Widzów: 100